+ (48) 664 483 939
+ (48) 788 922 938
8:00 - 16:00
Poniedziałek - Piątek

Category: Odpylacze ATEX

ODPYLACZE PRZEMYSŁOWE ANTYWYBUCHOWE ATEX


W przypadku odpylaczy i filtrów przemysłowych odpylających w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem należy stosować także urządzenia zapewniające bezpieczeństwo i komfort pracy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo odpylacze przemysłowe oraz separatory spełniające wymogi normy ATEX. Urządzenia posiadają panele odciążeniowe antywybuchowe i są dostosowane do pyłów o wybuchowości klasy St1, St2, St3.

Macie Państwo dodatkowe pytania, chcecie zapoznać się z kosztami już teraz prosimy o kontakt z naszymi konsultantami. Dołożymy wszelkich starań, aby nasza propozycja była dla Państwa atrakcyjna pod względem technicznym i finansowym.

Konstrukcja naszych odpylaczy umożliwia rozbudowę i dostosowywanie do nowych warunków pracy. Zawdzięczamy to systemowi modułowemu. Kolejnym istotnym elementem jest efektywny system czyszczenia o niewielkim zużyciu sprężonego powietrza oznaczają, że materiały filtracyjne zachowują bardzo dużą trwałość. Dla prawidłowego działania wymagamy aby powietrze było oczyszczone, suche i niezaloejone.

Dobór prawidłowego materiału filtracyjnego jest bardzo ważny, ponieważ pył może pojawiać się w różnych postaciach: gęstej, lekkiej, miałkiej, włóknistej, kleistej, higroskopijnej, proszku ściernego lub naładowanej ładunkami elektrostatycznymi. Dla materiałów mogących uszkodzić wkład filtracyjny stosujemy separatory, które wychwytują wstępnie niepożądane frakcje. Szczegółowa analiza połączona z wieloletnim doświadczeniem naszych inżynierów w Dziale Technicznym tworzy podstawę wyboru odpowiedniego materiału filtracyjnego spośród dostępnego na rynku asortymentu. Odpylacze mogą być połączone razem tworząc centralny system odciągowy.